Posłanka Sowińska spotkała się z samorządowcami z Radomska

Posłanka Sowińska spotkała się z samorządowcami z Radomska

Przebywająca w Radomsku, posłanka Anita Sowińska (SLD), spotkała się z prezydentem Jarosławem Ferencem oraz Zarządem Powiatu Radomszczańskiego.

Do spotkania w Urzędzie Miasta oraz w Starostwie Powiatowym doszło 16 stycznia.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyła Starosta Beata Pokora, członkowie Zarządu Powiatu: Ewa Gajzler i Fabian Zagórowicz oraz radny Rady Powiatu Arkadiusz Ciach, mówiono o problemach spowodowanych niedofinansowaniem administracji samorządowej, m. in. o ponad 9-milionowej luce w budżecie powiatu, spowodowanej zbyt małą w stosunku do potrzeb subwencją oświatową (przekazywaną z budżetu centralnego), a także o niedofinansowaniu zleconych powiatowi zadań z zakresu administracji państwowej. Tematem spotkania były także potrzeby i plany rozszerzania w naszym powiecie usług z zakresu pomocy społecznej (m. in. potrzebna pozyskania funduszy zewnętrznych na tworzenie kolejnych placówek opiekuńczo – wychowawczych i hospicjum) oraz z zakresu ochrony środowiska.

Z kolei rozmowa z prezydentem Jarosławem Ferencem,  dotyczyła spraw lokalnych, poruszono też temat ewentualnej współpracy między miastem i posłanką Sowińską.

Więcej o:
posłanka sowińska spotkanie z posłanką jarosław ferenc
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE