Posłanka Lewicy Anita Sowińska podsumowała kadencję

Fot. Klaudia Gajda

W niedzielę, 9 lipca w Radomsku konferencję prasową w sprawie podsumowania kadencji zorganizowała Anita Sowińska, posłanka Lewicy z okręgu piotrkowskiego. Zobacz materiał wideo!

Konferencja prasowa została zorganizowana w parku przy miejskim targowisku, wcześniej posłanka Anita Sowińska, kupującym na rynku rozdawała broszury opisujące jej działania w Sejmie.

- Ja po prostu podsumowuję kadencję, to co robiłam przez cztery lata. Tu w tej w tej broszurze, którą dzisiaj rozdaję, pokazuję przykłady mojej działalności. Motywem były głosy, głosy wyborców i wyborczyń, którzy często powtarzają, że politycy przypominają sobie dopiero o wyborcach, tuż przed kolejnymi wyborami, że przez kadencję nic nie robią. To jest nieprawdą przynajmniej w moim przypadku. Jestem jednym z najbardziej pracowitych posłów. W tej w tej broszurze właśnie mówię o tym co zrobiłam ogólnopolsko, a specjalizuję się przede wszystkim w ochronie środowiska, ale też innych kwestiach klimatycznych, jak na przykład energetyce. Również piszę o tym co robiłam tutaj dla okręgu. Między innymi jak walczyłam o ochronę zdrowia, na przykład o szpital onkologiczny w Tomaszowie Mazowieckim, który tutaj służy całemu okręgowi. Również piszę o tym jak udało mi się zastopować budowę wielkiej chlewni koło Piotrkowa, ale także o tym że udało nam się zrobić może drobną, ale jednak ważną sprawę dla Radomska-przywrócenie dodatkowych połączeń kolejowych z Warszawą. Ale to jest tylko jeden jedna z kwestii, Lewica cały czas pracuje, jesteśmy postrzegani jako partia bardzo pracowita i tak właśnie jest – mówiła Anita Sowińska.

Arkadiusz Ciach powiedział podczas konferencji, że rozmawiał z posłanką Anitą Sowińską, na temat planowanej budowy w gminie Masłowice - kopalni kredy metodą odkrywkową. Mieszkańcy gminy sprzeciwiają się tej inwestycji w pobliżu ich domów.

- To jest coś strasznego dla środowiska, a co gorsza będzie to w pobliżu Góry Chełmo, czyli naszej perełki, jeśli chodzi o środowisko, będą prosił panią poseł o konkretne interwencje w tej sprawie – mówił Arkadiusz Ciach, przewodniczący Zarządu Powiatowego Nowej Lewicy w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Posłanka Lewicy Anita Sowińska podsumowała kadencję w Radomsku Radomsko Posłanka Lewicy Anita Sowińska podsumowała kadencję Anita Sowińska Radomsko Arkadiusz Ciach Radomsko Lewica Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE