Posłanka Anita Sowińska zaprasza mieszkańców Radomska do współpracy

W środę, 16 października nowa posłanka Anita Sowińska z Lewicy dziękowała mieszkańcom powiatu radomszczańskiego za oddane na nią oraz Lewicę, głosy. Zapraszała również do współpracy zarówno mieszkańców, jak i organizacje pozarządowe i samorządy, które chcą zmian dla regionu. Padły też deklaracje wsparcia budowy obwodnicy dla miasta Radomska oraz połączeń autobusowych dla gmin.

W wyborach do sejmu RP, Anita Sowińska startująca z listy Lewicy uzyskała 13 023 głosów. Podczas środowej konferencji, osobę nowej posłanki przedstawiała Małgorzata Ptak (kandydatki z Radomska, w wyborach uzyskała 1 489 głosów), która zapewniała, że posłanka naszego okręgu nr 10, będzie najbardziej pracowitą osobą w sejmie.

Czytaj więcej: Wyniki wyborów w powiecie radomszczańskim

A także: Aktualizacja - wyniki wyborów do parlamentu z okręgu nr 10

Posłanka podczas konferencji prasowej dziękowała za oddane na nią głosy i zapraszała do współpracy. Padły również deklaracje wspierania budowy obwodnicy dla miasta oraz inicjatyw kulturalnych, jak np. festiwal braci Różewiczów.

- Chcę bardzo państwu podziękować za każdy oddany głos na mnie i na Lewicę. Dzięki temu Lewica jest w sejmie. Jest to bardzo ważne, dlatego że przez cztery lata elektorat lewicowy nie miał swojej reprezentacji i doprowadziło to niestety do złych konsekwencji. A głos rozsądku Lewicy jest potrzebny. Jestem społeczniczką. Wyrosłam z Komitetu Obrony Demokracji oraz z ruchów ekologicznych. I tak też postrzegam politykę, jako moje powołanie społeczne. Chciałabym już dziś zaprosić wszystkich mieszkańców do współpracy. Moją prośbę kieruję szczególnie do organizacji pozarządowych, ale również do samorządów. Chętnie się z państwem spotkam i porozmawiamy o przyszłości Radomska, stąd też pomysł na mobilne biuro poselskie. Mogę zapewnić, że będę wspierała budowę obwodnicy, jak również wszelkie inicjatywy kulturalne, ponieważ uważam, że tworzenie więzi społecznych jest bardzo ważne. Priorytetem dla mnie jest też transport. Chciałabym m.in. aby każda gmina miała połączenia autobusowe.

Posłanka chwaliła też kandydata Arkadiusza Ciacha, mówiąc, że choć nie udało mu się objąć mandatu senatora, uzyskał i tak bardzo dobry wynik – 44 408 głosów. Zapewniała, że będą wspólnie współpracować w regionie.

Czytaj więcej: Radomsko bez senatora

Anita Sowińska jest członkinią Wiosny Roberta Biedronia, w wyborach reprezentowała Lewicę, w tym Sojusz Lewicy Demokratycznej i partię Razem. Z wykształcenia jest ekonomistką, ale też działaczką społeczną. Współtworzyła i działała w Komitecie Obrony Demokracji.

Więcej o:
wybory 2019 radomsko wybory 2019 sojusz lewicy demokratycznej radomsko lewica radomsko poseł anita sowińska lewica
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE