Radomsko, Łódzkie 20.4o Sobota, 25 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja reklama

Poseł Milczanowska zabiera głos w sprawie przychodni

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Wczoraj zamieściliśmy materiał na temat o optymalizacji wykorzystania powierzchni w budynkach należących do Powiatu Radomszczańskiego. Pojawiły się plany, aby w przyszłości Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie czy SP Zakład Opieki Zdrowotnej Pro Familia będą mieścić się w jednej siedzibie, zamiast - jak to jest obecnie - w różnych punktach miasta. Mieszkańcy obawiają się, że zlikwidowana zostanie przychodnia przy ulicy Przedborskiej.

Głos w sprawie planów Starostwa Powiatowego w Radomsku zabrała posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Anna Milczanowska, do której zwracali się zaniepokojeni mieszkańcy.
- Nie mogę przemilczeć sprawy, z którą zwrócili się do mnie radomszczanie, przestraszeni planami likwidacji ich ośrodka zdrowia przy ulicy Przedborskiej. O ból głowy przyprawia wiadomość, że radomszczańskie starostwo powiatowe chce „scentralizować jednostki by optymalizować wykorzystanie powierzchni w budynkach”. I nie działa kojąco informacja, że pacjenci nie pozostaną bez opieki, bo taką gwarantuje im prawo. Ale schorowani, często w starszym wieku lub z utrudnioną możliwością poruszania się ludzie wierzą, że zasługują na szacunek i opiekę samorządowców, a racjonalizacji kosztów nie wolno prowadzić kosztem ludzi - napisała na swoim profilu na portalu społecznościowym poseł Anna Milczanowska.
- I dlatego, w miarę poselskich możliwości, wspieram akcję zbierania podpisów osób sprzeciwiających się likwidacji oraz kieruję do Starosty powiatu radomszczańskiego pismo, apelujące o zaprzestanie działań nie do zaakceptowania przez pacjentów przychodni - podkreśla parlamentarzystka.

Poseł Milczanowska na ręce starosty Beaty Pokory skierowała list. Możecie go przeczytać w naszej galerii.

A jakie jest Wasze zdanie? Piszcie o tym w komentarzach na naszym Facebooku.

komentarze