Poradzimy sobie tym stanem osobowym

Poradzimy sobie tym stanem osobowym Fot. M. Kołaczkowski

W lipcu 2021 Michał Koski radny Prawa i Sprawiedliwości dostał pracę w spółce Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Radomsku. Spółki podległej miastu i prezydentowi Jarosławowi Ferencowi. Zatrudniając Michała Koskiego, prezes Krzysztof Górnik tłumaczył, że spółka wykonuje coraz więcej remontów, ma spore plany inwestycyjne i właśnie dlatego nastąpiła potrzeba zatrudnienia nowej osoby w tym konkretnym dziale.

To było typowe polityczne stanowisko twierdzą radni opozycji w Radzie Miejskiej w Radomsku.

 - To najlepszy przykład o co chodzi w koalicji. Ostatnie kilka miesięcy to nic innego jak polityczne szukanie stanowiska dla tego pana przez partyjnych kolegów – mówił Łukasz Więcek, radny Rady Miejskiej KO w Radomsku.

Do zadań Michała Koskiego, jako pracownika TBS należało między innymi pomoc najemcom lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy miasta Radomska w kwestii pozyskiwania dotacji w ramach programu „Radomsko bez smogu”.

Dzisiaj Michał Koski nie pracuje w miejskiej spółce. Okazuje się, że już nie ma konieczności powołania nowego pracownika na to stanowisko.

- Obecnie nie została żadna osoba zatrudniona. Zadania, które wykonywał starszy referent ds. inwestycji, póki co wykonują inni pracownicy spółki, w tym również ja. Na chwilę obecną nie będę nikogo zatrudniał na to stanowisko. Nie ma takiej potrzeby, bo nie mamy programów pozyskiwania środków zewnętrznych. Poradzimy sobie tym stanem osobowym, który mamy – mówi w rozmowie na portalu Radomsko24.pl w programie „W Temacie”, Krzysztof Górnik prezes TBS.

Rozmowa z Krzysztofem Górnikiem, w poniedziałek 20 marca o godzinie 19.45. Zapraszamy do oglądania i komentowania.  

Więcej o:
w temacie irek staszczyk krzysztof górnik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE