Ponad 600 tysięcy na budowę strzelnic w okręgu piotrkowskim

Ponad 600 tysięcy na budowę strzelnic w okręgu piotrkowskim Fot. wirtualna strzelnica w ZSP w Kamieńsku

Są kolejne pieniądze na budowę strzelnic. Program „Strzelnica w powiecie” wspiera jednostki samorządu terytorialnego w budowie i rozwoju infrastruktury strzeleckiej. W szczególności jest skierowany do młodzieży klas wojskowych oraz organizacji proobronnych.

- W powiecie radomszczańskim Gmina Radomsko i Kamieńsk mogą się już takimi obiektami pochwalić. Na ten cel gminy pozyskały odpowiednio 200 tysięcy i 170 tysięcy. Celem programu jest przede wszystkim stworzenie warunków do rozwoju i podniesienia atrakcyjności sportu strzeleckiego w Polsce oraz nauka posługiwania się bronią – mówi Krzysztof Ciecióra, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

MON cyklicznie ogłasza konkursy ofert na zadania służące obronności m.in. budowę i remont strzelnic oraz rozwój strzelectwa sportowego, w tym tworzenie wirtualnych strzelnic i organizację cyklu szkoleń strzeleckich. Warto dodać, że tylko w 2022 roku MON podpisał 104 umowy: 95 strzelnic wirtualnych i 9 strzelnic pneumatycznych. Łącznie resort przeznaczył na te zamówienia prawie 20 mln zł.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański strzelnice pieniądze
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE