Ponad 54 tys. kierowców przekroczyło prędkość. W piątek kolejne kontrole

Ponad 54 tys. kierowców przekroczyło prędkość. W piątek kolejne kontrole Fot. Łódzka Policja

Przez 8 miesięcy 2020 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci ujawnili ponad 54 tys. przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. W piątek, 18 września 2020 r. policjanci ruchu drogowego, w tym funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Działania będą polegać na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Na drogi województwa łódzkiego do działań, zostaną skierowani policjanci służby ruchu drogowego jak również zespół „SPEED” Komedy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Wszystkie patrole wyposażone będą w sprzęt służący do pomiaru prędkości.

- Działania takie mają również charakter prewencyjny. Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. W trakcie kontroli policjanci reagują także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami również na kwestie kierowania pod wpływem alkoholu czy innych środków – mówi Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci przypominają: jedźmy ostrożnie przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców - od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego.

Ujawnione wykroczenia przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie województwa łódzkiego w 2019 r. to 53168 przypadków, w 2020 r. - 54685, przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km w obszarze zabudowanym w 2019 r. - 1265 , w 2020 r. – 2762.

Więcej o:
policja radomsko kierowcy kontrole kaskadowy pomiar prędkości
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE