Ponad 322 tys. zł na letnie utrzymanie powiatowych dróg

Ponad 322 tys. zł na letnie utrzymanie powiatowych dróg Fot. ilustracyjne/freeimages.com

Stan powiatowych dróg wymaga ciągłych napraw i konserwacji. Polegają one m. in. na prowadzeniu remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznej. Prace przy ,,łataniu dziur” prowadzone są praktycznie od początku roku kalendarzowego przy wykorzystaniu trzech różnych technologii, stosowanych zależnie od panujących warunków atmosferycznych oraz stanu technicznego nawierzchni.

Pod koniec maja zakończyły się roboty związane z pozimowymi remontami cząstkowymi wszystkich dróg powiatowych o nawierzchni bitumicznej, ich koszt wyniósł ponad 885 tys. zł. Obecnie remonty cząstkowe będą prowadzone doraźnie na odcinkach dróg, na których ponownie pojawiły się ubytki w nawierzchniach jezdni.

Trwa uzupełnianie oznakowania pionowego. Do czerwca na to zadanie wydano ponad 27 tys. złotych, kolejne zlecenia są w trakcie realizacji. Brakujące lub zniszczone znaki zostały ustawione m.in. na terenie miasta Radomska oraz przy drogach powiatowych: Żytno - Sekursko, Załawie - Borzykówka - Borzykowa, Kletnia - Kocierzowy, Góry Mokre - Żeleźnica, Strzałków - Kobiele Wielkie, Strzałków - Dziepółć, Wielgomłyny – Myśliwczów, ul. Kopernika w Gomunicach, czy przy ul. Radomszczańskiej w Lgocie Wielkiej.

Prace przy renowacji oznakowania poziomego na terenie całego powiatu realizowane będą w miesiącach wakacyjnych. W planach jest odnowa oznakowania poziomego o powierzchni ok. 8000 m kw.

W tym roku przeprowadzono już także jedno kompleksowe, mechaniczne sprzątanie z piachu ulic na terenie miasta Radomska (w ciągu roku ulice będą sprzątane z piachu czterokrotnie). Wykaszanie traw z poboczy ma być wykonywane trzy razy w ciągu sezonu. Jak informuje Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku, skwery w samym centrum Radomska koszone są częściej.

Porozumienie na letnie utrzymanie dróg powiatowych podpisało z powiatem dziewięć gmin: Dobryszyce, Gomunice, Kamieńsk, Lgota Wielka, Kodrąb, Masłowice, Przedbórz, Wielgomłyny i Żytno. W pozostałych gminach: Ładzice, Gidle, Kobiele Wielkie, gm. Radomsko oraz miasto Radomsko prace te wykonuje firma wyłoniona w wyniku przeprowadzonego postępowania.

Pierwsze wykaszanie poboczy przy wszystkich drogach powiatowych zostało już wykonane. W planach jest prowadzenie prace związanych z czyszczeniem rowów oraz przepustów (kończy się procedura przetargowa), czyszczeniem wpustów kanalizacji deszczowych, wycinką i cięciem technicznym drzew.

Powiat Radomszczański podpisał już porozumienie z gm. Kodrąb w sprawie o wykonywania prac przy odkrzaczaniu rowów przy drodze Kodrąb – Lipowczyce. Podobne porozumienia mogą też podpisać inne gminy, w których istnieją zakłady gospodarki komunalnej.

info: Starostwo Powiatowe

Więcej o:
remont droga drogi powiat
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE