Ponad 25 tys. złotych zebrano podczas festynu na rzecz Rafała Koprowskiego

Ponad 25 tys. złotych zebrano podczas festynu na rzecz Rafała Koprowskiego Fot. W. Bojdo

Mieszkańcy Radomska po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca. Podczas niedzielnych (4 lipca) zawodów wędkarskich oraz charytatywnego festynu na rzecz Rafała Koprowskiego udało się zebrać 25.291,89 zł.

Festyn charytatywny został zorganizowany m.in. przez stowarzyszenie „Wspólny Samorząd” na terenie smażalni ryb przy ul. Andersa w Radomsku. Przez cały dzień można było korzystać z licznych atrakcji, a także zakupić potrawy przygotowane przez przyjaciół i sąsiadów Rafała Koprowskiego. Całkowity koszt z festynu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Rafała.

Rafał Koprowski – 24-letni strażak ochotnik, ratownik medyczny, student elektrotechniki na Politechnice Częstochowskiej. Na co dzień radosny, uśmiechnięty, pełen energii, marzeń i pomysłów na życie. Zawsze chętny do pomocy, lubiany przez kolegów na studiach i w pracy.

Wszystko zmieniło się w październiku 2019 r., kiedy uległ wypadkowi, który na wiele lat zmienił jego życie. Lista urazów była długa: urazy wielonarządowe, stłuczenie głowy, niedotlenienie mózgu, otwarte wieloodłamowe złamanie podudzia, złamanie trzonu kości udowej, stłuczenie płuca, nerki, ostra niewydolność oddechowa.

Czytaj też: Pomagają Rafałowi Koprowskiemu odzyskać sprawność

Rehabilitacja, która trwa już ponad rok, obejmuje zarówno ćwiczenia ruchowe, jak i neurologopedyczne – mózg Rafała nie wrócił jeszcze do pełnej sprawności. Ćwiczenia i niezbędne zabiegi są dla Rafała ratunkiem i nadzieją odzyskania sprawności sprzed wypadku. Mimo że od wypadku minął ponad rok, Rafał jest zależny od innych, wymaga opieki oraz rehabilitacji ruchowej, neurologicznej i logopedycznej. Niestety, rehabilitacja oprócz wielkiego zaangażowania sił i czasu, wymaga również ogromnych środków. 

Rafała Koprowskiego można wesprzeć poprzez zbiórkę prowadzoną na portalu SIEPOMAGA.PL

Więcej o:
radomsko rafał koprowski rehabilitacja festyn zbiórka podsumowanie zbiórki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE