Ponad 120 tys. zł dla PSP nr 7 w Radomsku. Będzie wyjazd do Rumunii i doskonalenie umiejętności

Ponad 120 tys. zł dla PSP nr 7 w Radomsku. Będzie wyjazd do Rumunii i doskonalenie umiejętności Fot. PSP7

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (Zespół Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój) w miniony piątek ogłosiła wyniki konkursu w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku uzyskała dofinansowanie w wysokości 120 628 zł.

Środki zostaną przeznaczone na realizację projektu pn. „Pokaż język”, który ma na celu pogłębienie znajomości języka angielskiego przy zastosowaniu twórczych metod nauczania, opartych na technologii cyfrowej i pracy w zespole międzynarodowym. Wezmą w nim udział dwie szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku i Scoala Gimnaziala „Eugena Ionescu”, znajdująca się w mieście Slatina w hrabstwie Olt, na południu Rumunii.

Uczestnikami mobilności będzie 20 polskich uczniów (dziewczynek i chłopców) klas VII i VIII i 4 opiekunów. Termin realizacji przedsięwzięcia zaplanowano na październik br.

W trakcie pobytu w Rumunii młodzież będzie miała wiele okazji do wspólnych działań i różnych form aktywności. Program obejmuje: zajęcia doskonalące umiejętności językowe, informatyczne, artystyczne, wyjazdy edukacyjne i integracyjne. Zakłada stworzenie m.in. filmu edukacyjnego i fotorelacji.

Środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie wizyty przygotowawczej, podróż, pobyt polskich uczniów i nauczycieli za granicą, przygotowanie uczniów do mobilności, wsparcie dla instytucji przyjmującej.

Więcej o:
radomsko psp7 radomsko rumunia projekt dofinansowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE