Ponad 100 propozycji nazwy dla nowego basenu w Radomsku. Przesunięto termin zakończenia prac budowlanych

Ponad 100 propozycji nazwy dla nowego basenu w Radomsku. Przesunięto termin zakończenia prac budowlanych

Konkurs na logo oraz nazwę dla kompleksu obiektów sportowo-rekreacyjnych w Radomsku, przy ulicy Św. Jadwigi Królowej cieszy się ogromną popularnością. Już wpłynęło ponad 100 propozycji a termin kończy się dopiero 31 sierpnia.

Konkurs został ogłoszony dokładnie 13 lipca. Jego celem jest wyłonienie charakterystycznej i rozpoznawalnej symboliki dla powstającego obiektu, która będzie później wykorzystywana we wszelkich jego materiałach promocyjnych i broszurach.

- Prace oceniane będą przez profesjonalne jury, którego zadaniem będzie zarekomendowanie 2-3 projektów – te natomiast zostaną poddane głosowaniu na stronie internetowej radomsko.pl między 7 a 20 września. Ostatecznego zwycięzcę poznamy 21 września – tłumaczy Wiktor Lewandowski, z biura prasowego UM.

Uczestnikiem konkursu może być każdy, i osoby fizyczne i prawne.

- Jedyne ograniczenia dotyczą organizatora, członków komisji konkursowej i ich najbliższej rodziny – dodaje Lewandowski.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z projektem logo na adres mailowy: konkurs@radomsko.pl lub dostarczyć za pośrednictwem poczty na adres urzędu. W przypadku tradycyjnego złożenia formularza należy dołączyć nośnik elektroniczny zawierajacy plik z logo.

Nagrodą główną regulaminową jest nagroda pieniężna w wysokości 800 zł netto dla zwycięskiej nazwy oraz 800 zł netto dla zwycięskiego projektu logo oraz bezpłatny roczny karnet wstępu do nowo powstającego kompleksu obiektów sportowo-rekreacyjnych. Dodatkowo laureaci konkursu otrzymają po 2000 zł, ufundowane przez firmy Inkomet i Cortizo.

Jaki jest stan zaawansowania robót na teraz? Jeśli chodzi o tereny zewnętrzne, to wykonano już nawierzchnię parkingów, drogi PPOŻ i chodniki. W budynku basenu trwają prace malarskie i montaż sufitów podwieszanych. Trwają też prace glazurnicze: kawiarnia, korytarz i pomieszczenia administracji, tutaj wykonane są już w 90 procentach, w pomieszczeniach sanitarnych na piętrze prace zaawansowane są w połowie. Zakończono już roboty glazurnicze w pomieszczeniach technicznych.

- Wykonano już dno niecki basenu rekreacyjnego oraz brodzika, pozostało wykonanie dna basenu pływackiego. Trwa też docieplanie budynku w systemie lekka-mokra, taras piętra ocieplono już styropianem wraz z siatką na kleju – wymienia Wiktor Lewandowski.

Przypomnijmy, w skład budowanego kompleksu wchodzą trzy baseny kryte (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw, saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared), park edukacyjny oraz strefa gościnna (pięć pokoi 4 osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2 osobowych z łazienkami). Planowano, iż termin zakończenia prac nastąpi wraz z końcem września. Wykonawca złożył jednak wniosek o wydłużenie terminu realizacji. Basen ma być gotowy z początkiem listopada.

 

Więcej o:
basen miejski radomsko radomsko urząd miasta radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE