Pomysły na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Brzeźnickiej z Batorego w Radomsku

Fot. Wojciech Bojdo

W Radomsku trwa dyskusja na temat konieczności podjęcia działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Brzeźnickiej z Batorego. We wtorek, 19 marca 2024 r. dyskutowali o tym przedstawiciele Urzędu Miasta, policji oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Skrzyżowanie ul. Batorego i Brzeźnickiej w Radomsku to jedno z bardziej ruchliwych i niebezpiecznych skrzyżowań w mieście. Często dochodzi tam do wypadków, w tym również tragicznych w skutkach. Temat przebudowy skrzyżowania powrócił po niedawnym śmiertelnym potrąceniu pieszej.

Pojawiły się już pomysły na zmianę organizacji ruchu w tej części miasta.

- Zależy nam na tym, by poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu, ale też na całej ulicy Brzeźnickiej. Zaproponowałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że w momencie przebudowy ul. Batorego, którą projektujemy, możemy rozważyć przebudowę skrzyżowania, poprzez poszerzenie wlotu z ul. Batorego w Brzeźnicką i wprowadzenie lewoskrętu. To samo zaproponowaliśmy przy ul. Ciepłej – mówi Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Na skrzyżowaniach tych ma zostać również zamontowana sygnalizacja świetlna.

- W mojej ocenie sygnalizacja świetlna poprawi płynność ruchu. Na pewno nie rekomendujemy budowy ronda, bo przy tak dużym natężeniu ruchu rondo powoduje, że korki są większe – zauważa Jarosław Ferenc.

Propozycję radomszczańskiego magistratu zaaprobowała Komenda Powiatowa Policji.

- Według nas, najbardziej zasadne byłoby wybudowanie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej oraz przesunięcie przejść dla pieszych bliżej skrzyżowania. Ograniczy to ilość zdarzeń – podkreśla Piotr Barański z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozważa obecnie propozycję Urzędu Miasta dotyczącą przebudowy skrzyżowania. Jednocześnie poinformowała, że wkrótce ogłosi przetarg na wykonanie podświetlenia przejść dla pieszych.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko ulica brzeźnicka batorego skrzyżowanie poprawa bezpieczeństwa spotkanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE