Pomysł konkursu MKRPA: „Nie czas na nudę”!

Pomysł konkursu MKRPA: „Nie czas na nudę”!

Podczas krótkiego briefingu prasowego zorganizowanego przed magistratem, członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku, zaprosili uczniów ze szkół podstawowych i podopiecznych placówek wsparcia dziennego do udziału w konkursie „Nie czas na nudę”.

Zadaniem uczestnika konkursu „Nie czas na nudę” jest wykonanie  pracy plastycznej prezentującej sposób na pokonanie nudy lub pomysł na spędzenie czasu nie nudząc się, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu zasługuje na pokazanie.

- Spotykamy się w ważnej chwili dla Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Po długim czasie obostrzeń sanitarnych ruszamy z działaniami. Rozpoczęliśmy od wspólnych działań z policją w ramach Dnia Trzeźwości. Teraz przed nami wakacje i realizowany przez Zespół Profilaktyki MKRPA konkurs pod hasłem „Nie czas na nudę” – mówi Elżbieta Chybalska, przewodnicząca MKRPA w Radomsku.

- Pomysł konkursu powstał w oparciu o nasze przemyślenia dotyczące coraz niższego wieku inicjacji alkoholowej. Skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych i podopiecznych placówek wsparcia dziennego MOPS – podkreśla Robert Kaczyński z Zespołu Profilaktyki.

- Serdecznie zachęcamy dzieci do udziału w konkursie. Wakacje sprzyjają puszczeniu wodzy fantazji. Chcemy, żeby dzieci przedstawiły swoje sposoby na spędzanie czasu wolnego z wyeliminowaniem nudy. Plakat promujący konkurs trafi na słupy ogłoszeniowe czy do autobusów MPK – dodaje Kamil Bugdal z Zespołu Profilaktyki.

Organizatorzy mają nadzieje, że powstałe konkursowe dzieła posłużą przez MKRPA w dalszych działaniach profilaktycznych.

Ogłoszenie laureatów oraz wręczenie nagród odbędz się podczas pikniku integracyjnego 20 lipca w placówce wsparcia dziennego przy ulicy Brzeźnickiej 149.

W organizację włączyło sie także Miasto Radomsko, MOPS w Radomsku i PGK. Warto także zajrzeć na stronę Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: profilaktyka.radomsko.pl.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest poniżej.

Więcej o:
mkrpa konkurs nie czas na nudę miejska komisja rozwiązywania problemów alkoholowych

Załączniki

regulamin-konkurs-plastyczny.docx

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE