Pomoc suszowa. ARiMR sukcesywanie realizuje wypłaty

Pomoc suszowa. ARiMR sukcesywanie realizuje wypłaty Fot. pixabay.com

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że zostały wznowione wypłaty w ramach tzw. pomocy suszowej dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w 2019 roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

280 mln zł – to najnowsza pula środków na realizację wypłat z tytułu tzw. pomocy suszowej, która w ostatnim czasie wpłynęła na konta ARiMR. W niespełna cztery dni, Agencja wypłaciła poszkodowanym rolnikom z terenu całego kraju ponad 93 mln zł.

Jak informuje Anna Arkusz z Łódzkiego Oddziału Regionalnego ARiMR, w województwie łódzkim wydanych zostało już łącznie ponad 22,5 tys. decyzji, a kwota pomocy wynosi 61,8 mln zł (stan na 28.04.2020). ARiMR realizuje wypłaty pomocy suszowej na bieżąco w miarę otrzymywanych na ten cel środków.

Po ubiegłorocznej suszy rolnicy w całym kraju złożyli prawie 355 tys. wniosków o odszkodowania z tytułu poniesionych strat na kwotę ponad 2,3 mld zł. W województwie łódzkim złożonych zostało wówczas 44390 wniosków.

Więcej o:
arimr susza wnioski suszowe wypłata
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE