Polska vs Austria – zapowiedź meczu!

Polska vs Austria – zapowiedź meczu!

Reprezentacja Polski rozpoczęła mistrzostwa Europy na niemieckich boiskach od porażki w starciu z Holandią. Taki wynik nie przekreśla szansy naszego zespołu na awans do fazy pucharowej. Czy Polsce uda się wygrać kluczowe starcie z Austrią w Berlinie?

Reprezentacja Polski

Polacy do pierwszego spotkania na tym turnieju przystępowali z pozycji underdoga. Zakłady bukmacherskie Euro 2024 wskazywały, że zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo miała Holandia. Podopieczni Michała Probierza podchodzili do tego spotkania z nadzieją na sprawienie niespodzianki, jaką byłoby wywalczenie przynajmniej jednego punktu. Trzeba przyznać, że zabrakło naprawdę niewiele, ponieważ dopiero w końcówce reprezentacja Holandii wyszła na prowadzenie. Polacy mogli jeszcze wyrównać stan tej rywalizacji po znakomitej okazji, której nie wykorzystał Karol Świderski. Swoją szansę miał również Jakub Piotrowski, lecz ostatecznie zakończyło się wygraną Holandii. Tym samym po pierwszej kolejce spotkań reprezentacja Polski plasuje się za plecami Holandii i Francji, które wygrały swoje mecze. Kluczowe dla losów fazy grupowej będzie starcie z Austrią, które już w piątek o godzinie 18:00.

Statystyki bezpośrednich rywalizacji przeciwko reprezentacji Austrii wskazują na przewagę Polaków. W 5 poprzednich starciach pomiędzy tymi ekipami skończyło się 3 zwycięstwami naszego zespołu, a także 2 remisami. Co ciekawe, Polska i Austria spotkały się na mistrzostwach Europy dokładnie 16 lat temu. Austria była gospodarzem tamtego turnieju, a wspomniane starcie zakończyło się remisem. W pamięci polskich kibiców została zapamiętana przede wszystkim sytuacja związana z rzutem karnym, a mecz sędziował Howard Webb. Jedyną bramkę dla reprezentacji Polski w tamtym meczu zdobył Roger.

Na spotkanie z reprezentacją Austrii do gry powinien być gotowy Robert Lewandowski, a to oznacza, że Michał Probierz będzie miał przed sobą prawdziwy dylemat. Solidnie w pierwszym spotkaniu z Holandią zaprezentował się Kacper Urbański, który może stracić skład na rzecz kapitana. Chyba, że selekcjoner zdecyduje się na posadzenie Adama Buksy, który również wypadł bardzo dobrze przeciwko Oranje. Biorąc jednak pod uwagę, że prawdopodobnie w rywalizacji z Austrią czeka nas fizyczne starcie, to możliwe, że Kacper Urbański usiądzie na ławce. Centymetry i kilogramy Adama Buksy mogą być kluczowe w tym meczu.

Reprezentacja Austrii

Austriacy przed startem tego turnieju byli typowani do roli czarnego konia. Takie przewidywania wynikały głównie ze znakomitej formy tego zespołu w eliminacjach, jak również meczach towarzyskich. Austria w ramach przygotowań do tego turnieju zmierzyła się towarzysko z Niemcami, Słowacją, Turcją, Serbią i Szwajcarią. Bilans tych rywalizacji to 4 zwycięstwa i jeden remis. W pokonanym boju Austria pozostawiła między innymi Niemców, a także rozbiła Turcję 6:1. Wcześniej w eliminacjach Austriacy doznali tylko jednej porażki w domowym starciu z Belgami.

Rywalizację na Euro 2024 reprezentacja Austrii rozpoczęła od pojedynku z Francuzami. Już na starcie Austriacy mieli więc przed sobą najtrudniejsze zadanie w całej fazie grupowej. Ostatecznie ten pojedynek zakończył się zwycięstwem Francuzów, lecz Trójkolorowi nie mieli łatwego zadania. Francja tak naprawdę do ostatnich minut spotkania musiała drżeć o wynik. Niewiele brakowało, aby w końcówce reprezentacja Austrii doprowadziła do wyrównania.

Austriacy zagrali z Francuzami tak jak można było się tego spodziewać, czyli nie porzucili swojego stylu taktycznego i starali się utrudniać życie faworytowi. Fizyczny i agresywny futbol, to coś, czego mogą spodziewać się również reprezentanci Polski w piątkowym starciu.

Gdzie Polska może szukać przewagi?

Kadrowo reprezentacje Polski i Austrii to drużyny mniej więcej na podobnym poziomie. Trudno mówić tutaj o zdecydowanej przewadze na korzyść jednego, czy też drugiego zespołu. Nie ma jednak wątpliwości, że na przestrzeni ostatniego roku zdecydowanie lepsze wrażenie pozostawiła po sobie reprezentacja Austrii. Polacy tak naprawdę wracają na właściwą ścieżkę dopiero po dokonaniu zmiany na stanowisku trenera i zatrudnieniu Michała Probierza.

W rywalizacji z Holandią, Polska postawiła na podtrzymanie swojego stylu taktycznego bez względu na to, kto był rywalem. Można więc zakładać, że Michał Probierz zdecyduje się na podobne nastawienie również w przypadku rywalizacji z Austrią. Kluczem do sukcesu w tym spotkaniu mogą okazać się stałe fragmenty gry. To właśnie jeden z rzutów rożnych został zamieniony na gola przez Adama Buksę w starciu z Holandią.

Austriacy są zespołem, który bazuje na odpowiednim przygotowaniu fizycznym i grze w wysokim pressingu. O tym, jak fizyczny jest to zespół przekonała się reprezentacja Francji i wielu piłkarzy tego zespołu, którzy kończyli mecz poobijani.

Co nowego w zakładach bukmacherskich na Euro 2024?

Pierwsza kolejka meczów na mistrzostwach Europy w 2024 roku pokazała, że faworyci w większości przypadków stanęli na wysokości zadania. Pojawiły się jednak takie przypadki jak chociażby reprezentacja Belgii, która nie potrafiła pokonać Słowacji. W naszej grupie nie było żadnych niespodzianek i faworyci na podstawie kursów proponowanych przez zakłady bukmacherskie wygrali swoje pierwsze starcia.

Kursy na mecz pomiędzy Polską i Austrią są już dostępne. Zakłady bukmacherskie wskazują, że większe szanse na wygraną ma reprezentacja Austrii. Ze wszystkich meczów fazy grupowej reprezentacja Polski w tym spotkaniu ma jednak największe szanse na wywalczenie punktów. W rywalizacjach z Holandią i Francją nasz przeciwnik jest i był zdecydowanie większym faworytem, niż Austriacy.

Statystyki meczów bezpośrednich pomiędzy Polską i Austrią przemawiają na korzyść biało-czerwonych, jednak od tego czasu wiele się zmieniło w obu ekipach. Ostatnie starcie miało miejsce w eliminacjach do Euro 2021. Polacy nie tylko wygrali 3 z ostatnich 5 potyczek z tym rywalem, ale również nie doznali żadnej porażki. Miejmy nadzieję, że pierwsza z nich nie pojawi się w naszym bilansie już po piątkowym spotkaniu. Taki wynik mógłby ostatecznie zamknąć szansę reprezentacji Polski na awans do fazy pucharowej. Jeśli uda nam się wywalczyć przynajmniej remis, to Polacy pozostaną w grze o awans w meczu z Francuzami.

Więcej na temat lokalnego sportu przeczytasz na naszej stronie -> https://radomsko24.pl/sport-i-rekreacja

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o o. posiada zezwolenie o numerze DAG9. 6831.4.2023 wydane na mocy decyzji Ministra Finansów z dnia 11 stycznia 2024, która upoważnia zarówno do urządzania i prowadzenia działalności zakresie zakładów wzajemnych przez Internet, jak i w punktach naziemnych.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! 

Więcej o:
euro 2024
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE