Polska, Radomsko. 10 lat w UE

Wielki skok cywilizacyjny uczyniła nasza Ojczyzna, odkąd dekadę temu wstąpiła do Unii Europejskiej. Gdyby nie ten fakt, nadal bylibyśmy zaściankiem Europy jak Ukraina, Serbia, Bośnia i Hercegowina czy Białoruś

Wielki skok cywilizacyjny uczyniła nasza Ojczyzna, odkąd dekadę temu wstąpiła do Unii Europejskiej. Gdyby nie ten fakt, nadal bylibyśmy zaściankiem Europy jak Ukraina, Serbia, Bośnia i Hercegowina czy Białoruś.
fot.sxc.hu/svilen001
Na wstąpieniu w szeregi UE zyskała nie tylko Polska, ale także i Radomsko. Dzięki płynącym z Brukseli funduszom udało się  w latach 2007 – 2013  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego pozyskać około 62 mln złotych.

Dzięki temu finansowemu wsparciu udało się m. in. odwodnić strefę inwestycyjną, dzielnicę Wymysłówek, Stobiecko Miejskie, zrewitalizować tereny przydworcowe, wybudować ul. Portową, małą obwodnicę miasta – nowy odcinek ul. Tysiąclecia, czy rozbudować i przebudować odcinek ul. Starowiejskiej oraz wykonać termomodernizację budynku Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 5 i Miejskiego Domu Kultury.

Z funduszy unijnych korzystaliśmy także przy organizacji Różewicz Open Festiwal czy Ogólnopolskiego Festiwalu Zalewajki oraz przy kończącej się budowie zachodniej obwodnicy miasta.

Okazji rocznicy wstąpienia do Unii Europejskiej, magistrat zaprasza mieszkańców miasta na Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które zaplanowano w Radomsku na 8 i 11 maja.

Pierwszego dnia warto udać się do Miejskiego Domu Kultury, gdzie promować się będzie OTWARTY RÓŻEWICZ OPEN FESTIWAL:
10:00 – 16:00 Punkt informacyjny o projekcie „Różewicz Open Festiwal – artystyczny biegun marki Radomska”
10:00 – 19:00 Filmowa prezentacja wystawy „Różewicz ReAkcje”- kurator Jakub Lesiński.
10:00 – 19:00 Pokaz nagrodzonych etiud „Różewicz Motion Graphic”
10:00 – 19:00 Wystawa „11 ujęć T. Różewicza” E. Lempp. (Patio przed Miejskim Domem Kultury)
17:00 Happening „Drzewo poezji” (park Świętojański przy Miejskim DomuKultury)
19:00 Spektakl „Wielkie mecyje” w reż. A. Wieczur-Bluszcz.

11 maja radomszczan zapraszamy na zrewitalizowany obszar przy ul. Reymonta w pobliżu dworca kolejowego, gdzie w ramach OTWARTEGO SPORTU I REKREACJI promować będziemy rewitalizację terenów przydworcowych oraz budowę zachodniej obwodnicy miasta.
11:00 – 13:00 – Zawody i atrakcje sportowe dla mieszkańców miasta, w tym m.in. rajd rowerowy dla dzieci.
11:00 – 14:00 Wystawa zdjęć realizowanych projektów w zrewiatlizowanym budynku przy ul. Reymonta 51 na terenie w pobliżu dworca kolejowego
11:00 – 14:00 Punk informacyjny realizowanych projektach w zrewitalizowanym budynku przy ul. Reymonta 51

Więcej o:
unia europejska rocznica fundusze radomsko radomsko24
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE