Półmetek ferii z OWR

Organizowane przez Ośrodek Wspierania Rodziny ferie są już półmetku.

37 dzieciaków z Ośrodka Wspierania Rodziny Przebywa na zimowiskach w Białym DunajcuOrganizowane przez Ośrodek Wspierania Rodziny ferie są już półmetku.

 

W Białym Dunajcu, do  5  lutego,  przebywa  37-osobowa grupa podopiecznych świetlic środowiskowych. Wszyscy z olbrzymim entuzjazmem uczestniczą w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Są wśród nich wycieczki do pobliskich miejscowości turystycznych: Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej czy Białki Tatrzańskiej, podczas których dzieci i młodzież mają okazję nie tylko poznać uroki pięknych tatrzańskich miasteczek, ale również zasmakować białego szaleństwa na stokach m.in. Rusinowego Wierchu.Po aktywnym dniu na uczestników zimowisk czekają nie mniej atrakcyjne zajęcia w zaciszu świetlicy. Są to głównie zabawy integracyjne, konkursy, zajęcia plastyczne, muzyczne oraz imprezy taneczne. W planach na następne dni organizatorzy przewidują wyjazdy na stok i naukę jazdy na nartach oraz seans w kine 7D, na baseny termalne oraz rozgrywki polo w Zakopanem. Choć niektórzy z uczestników tęsknią już za domem, to wszyscy zapewniają, że są zadowoleni z pobytu w Białym Dunajcu. Większość z nich deklaruje chęć udziału w kolejnym podobnym wyjeździe.


Natomiast dla podopiecznych pozostających w Radomsku wychowawcy świetlic  przygotowali   szereg atrakcji.


Zajecia w świetlicy przy ul. Konopnickiej cieszą się dużym zainteresowaniemW świetlicy przy ul. Rozalii  królowały rozrywki umysłowe. Dzieciaki rozwiązywały  łamigłówki, krzyżówki, kalambury. W świetlicy przy ul. Konopnickiej   przeprowadzono konkurs plastyczny  z nagrodami "Zimowe pejzaże", gdzie zwyciężyła Sandra Chaładaj. Ponadto dzieci uczyły się piec ciasta na zajęciach kulinarnych.

W Klubie Młodzieżowym z ul. Kościuszki rozgrywane były turnieje w grach na Playstation  czy  piłkarzyki. Młodzież chętnie uczestniczy w treningu twórczości. Wykorzystywane do tego celu są akwarele i węgiel.


Na pozostałych  świetlicach podopieczni brali udział w zajęciach sportowych: grali w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną. Najmłodsi z Klubu Młodziaka bawili się przy muzyce.


Ostatni tydzień ferii  zapowiada się również atrakcyjnie. Będą zajęcia ekologiczne, liczne turnieje sportowe, gry i zabawy ruchowe, pokazy filmowe, zagadki literackie ...

 

Świetlice OWR w czasie ferii czynne są w godz. 10-14. Więcej na www.owr-radomsko.com lub na facebooku

Więcej o:
owr radomsko ośrodek wspierania rodziny świetlice środowiskowe radomsko ferie radomsko ferie 2012 ferie 2012 radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE