Policyjny bilans świąt na drogach powiatu

Dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach, okresie niedawno zakończonych świąt , policjanci prowadzili wzmożone działania na drogach całego kraju. Również na drogach powiatu radomszczańskiego.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach,  w okresie niedawno zakończonych świąt, policjanci prowadzili wzmożone działania na drogach całego kraju. Również na drogach powiatu radomszczańskiego.

 

- Tegoroczne działania policjantów w okresie świątecznym pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu drogowego 4 nietrzeźwych kierujących, przy czym jeden z nich kierował motorowerem. Ponadto, policjanci  odnotowali 3 wypadki drogowe, w których były ranne 3 osoby - mówi Aneta Komorowska oficer prasowy KPP Radomsko. Na szczęście po opatrzeniu ranni zostali zwolnieni ze szpitala.

 

Na terenie powiatu doszło do 7 kolizji drogowych. Natomiast w całym kraju policja zanotowała ponad 300 wypadków, w których zginęły 44 osóby,  408 odniosło rany. Nadal prawdziwą plaga są nietrzeźwi, których zatrzymano blisko tysiąc. Wielu z zatrzymywanych to ci, którzy pili nie tuż przed jazdą, ale poprzedniego wieczora.


Zgodnie z obowiązującym prawem za jazdę po użyciu alkoholu - jeżeli jego  zawartość we krwi kierującego wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat. Jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grożą 2 lata więzienia

Więcej o:
policja wypadek święta 2011 boże narodzenie policja radomsko kpp radomsko aneta komorowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE