Policyjna profilaktyka na Górze Kamieńsk. Dzieci otrzymały kaski narciarskie

Policyjna profilaktyka na Górze Kamieńsk. Dzieci otrzymały kaski narciarskie Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy policjanci pełniąc służbę narciarską na Górze Kamieńsk, nie zapomnieli o profilaktyce wśród najmłodszych osób korzystających ze stoku.

- Dzieci chętnie chwaliły się znajomością zasad dekalogu narciarskiego. Za najważniejszą zgodnie uważali tę, która mówi, że każdy narciarz powinien zachowywać się w taki sposób, by nie stwarzać zagrożenia bezpieczeństwa dla innych osób znajdujących się na stoku. Policyjny patrol narciarski uważnie obserwował wszystkich uczestników śnieżnych zabaw, a najbardziej wzorowe zachowania nagrodził kaskami narciarskimi. Dzieci dodatkowo odpowiadały na pytania związane z zabawami na śniegu. Dowiedziały sie również o konkursie plastyczno - filmowym pn. „Śnieżny Dekalog” – mówi mł.asp. Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Działania profilaktyczne radomszczańskiej policji na Górze Kamieńsk miały na celu uświadomienie wszystkim uczestnikom, że zabawa na śniegu, w tym zjazdy na sankach czy nartach, sprawiają wiele radości, poprawiają kondycję fizyczną, jednak za każdym razem nie można zapominać o zdrowym rozsądku.

Więcej o:
radomsko policja góra kamieńsk stok góra kamieńsk profilaktyka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE