Policyjna akcja „Bezpieczne Radomsko” trwa na terenie powiatu

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W środę od rana aż do samego wieczora na terenie powiatu radomszczańskiego prowadzone będą nasilone działania policji. Jest to druga edycja akcji „Bezpieczne Radomsko”. Pierwsza realizowana była jesienią ubiegłego roku.

W dzisiejszych działania udział bierze 38 doświadczonych przeszkolonych funkcjonariuszy ruchu drogowego, w tym łódzka grupa SPEED, która pracuje z wykorzystaniem pojazdów nieoznakowanych z wideorejestratorami. Na drogach powiatu radomszczańskiego pojawi się 18 policyjnych radiowozów, będą w każdej gminie.

- W działaniach tych zaplanowany jest udział policjantów z powiatu wieluńskiego, pajęczańskiego, bełchatowskiego, łaskiego, piotrkowskiego oraz opoczyńskiego. Planujemy wykorzystanie ruchomego stanowiska dowodzenia, a więc radiowozu wyposażonego kamery, którego zadaniem będzie rejestracja wykroczeń polegających na niestosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej, to na głównych skrzyżowaniach, tych najbardziej newralgicznych – mówi Andrzej Sosnowicz, zastępca naczelnika ruchu drogowego z KPP w Radomsku.

Mundurowi planują w działaniach wykorzystać śmigłowiec policyjny. Jego celem będzie rejestracja zachowań najbardziej agresywnych, niestosowanie się kierujących do linii podwójnej ciągłej, do wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze dzięki niemu będą mogli również ujawnić wykroczenie polegające na korzystaniu z telefonów komórkowych podczas jazdy jak również to czy kierujący ma zapięte pasy bezpieczeństwa.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
KPP Radomsko akcja Speed Radomsko Akcja Bezpieczne Radomsko Radomsko policja Radomsko akcja policyjna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE