Policjanci zachęcali do wstąpienia w szeregi formacji

Policjanci zachęcali do wstąpienia w szeregi formacji Fot. KPP Radomsko

Policjanci wspólnie z radomszczańskim urzędem pracy prowadzą cykl spotkań z młodzieżą zainteresowaną służbą w Policji. Starszy aspirant Dariusz Trepka oraz młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek zachęcali do związania swojej przyszłości właśnie z tym zawodem.

Zainteresowani służbą w szeregach policji 8 listopada 2023 r. mieli okazję spotkać się z policjantami, którzy szczegółowo omówili proces rekrutacji oraz wymagania wobec przyszłych kandydatów. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć film z pokazu testu sprawności fizycznej, jaki muszą przejść przyszli adepci. Dowiedzieli się również, czego oczekujemy od kandydatów, a mianowicie:
•        polskiego obywatelstwa
•        nieposzlakowanej opinii
•        minimum średniego wykształcenia
•        uregulowanego stosunku do służby wojskowej
•        pełni praw publicznych
•        umiejętności zdyscyplinowania
•        niekaralności prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo bądź przestępstwo skarbowe
•        rękojmi zachowania tajemnicy służbowej ujętej w przepisach o ochronie informacji niejawnych

- Wszystkim chętnym przypominamy, że rekrutacja trwa przez cały rok. Zapraszamy do Komendy Powiatowej Policji w Radomsku przy ulicy Piłsudskiego 56, by osobiście spotkać się z pracownikiem kadr lub wyznaczonym funkcjonariuszem i dopytać o szczegóły procesu doboru do służby – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Potrzebne informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerem 47 846 42 19, po czym umówić się na spotkanie już w jednostce.

W sprawie terminów kolejnych spotkań doborowych z policyjnym profilaktykiem w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku należy kontaktować się z urzędem osobiście lub telefonicznie pod numerem 44 683 73 54 do 56, 58, 62, wew. 29,20 lub 35.

Więcej o:
radomsko policja radomsko pup radomsko urząd pracy w radomsku nabór do policji spotkanie praca w policji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE