Policjanci wręczali rowerzystom odblaski i mówili o zasadach bezpieczeństwa

Policjanci wręczali rowerzystom odblaski i mówili o zasadach bezpieczeństwa Fot. UM Radomsko/ KPP Radomsko

Kolejny rok policjanci radomszczańskiej drogówki uczestniczą w ogólnopolskiej akcji pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. 27 kwietnia 2023 roku wspólnie z przedstawicielami urzędu miasta przekazywali elementy odblaskowe i rozmawiali z rowerzystami o bezpieczeństwie.

W czwartek, 27 kwietnia 2023 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego radomszczańskiej komendy promowali bezpieczeństwo wśród miłośników jednośladów. Przekazując odblaski, przypominali o prawidłowych zachowaniach i przestrzeganiu przepisów na drodze.

Sprawdzali też wyposażenie roweru, do którego należy:

  • co najmniej jeden sprawny hamulec
  • dzwonek jako sygnał dźwiękowy
  • lampa ze światłem białym lub żółtym selektywnym z przodu roweru
  • światło odblaskowe czerwone z tyłu.

- Rowerzysta nie ma obowiązku używania kasku ochronnego czy kamizelki odblaskowej. Jednak każdy odpowiedzialny użytkownik jednośladu wie, że ten poprawny nawyk może uratować mu zdrowie lub życie. Oprócz znajomości przepisów i prawidłowo wyposażonego roweru, warto stosować w praktyce drogowej dwie ważne zasady: szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Są one gwarantem, że faktycznie naszym jednośladem dotrzemy bezpiecznie do celu – podkreśla Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Więcej o:
radomsko policja radomsko akcja bezpieczeństwo profilaktyka rowerzyści odblaski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE