Policjanci uczą, jak bezpiecznie pokonywać drogę do szkoły

Policjanci uczą, jak bezpiecznie pokonywać drogę do szkoły Fot. KPP Radomsko

Od początku września na terenie placówek oświatowych powiatu radomszczańskiego, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, policjanci przeprowadzają liczne spotkania edukacyjno-profilaktyczne. Mundurowi rozmawiają z uczniami o bezpieczeństwie w domu, w szkole, ale również o bezpiecznym poruszaniu się po chodniku oraz innych ważnych tematach związanych z ruchem drogowym.

Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą  w placówkach oświatowych. Na spotkaniach ze stróżami prawa omawiane są tematy związane z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły. Wskazywane są również zagrożenia i niebezpieczeństwa związane z ruchem kołowym i pieszym.

- Mundurowi uświadamiają dzieciom, które miejsca przeznaczone do przechodzenia na drugą stronę ulicy są bezpieczne i jak prawidłowo przez nie przechodzić. Policjanci zachęcają również dzieci i młodzież do używania elementów odblaskowych. Głównym celem takich spotkań jest wypracowanie u najmłodszych bezpiecznych nawyków na drodze – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Największym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych cieszą się zajęcia praktyczne prowadzone przez funkcjonariuszy w rejonie przejść dla pieszych.

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy głównie od nas samych! Apelujemy do rodziców, nauczycieli i przede wszystkim do dzieci o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy zapewnić najmłodszym bezpieczne dotarcie do szkoły i powrotu z niej – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
radomsko policja radomsko akcja bezpieczna droga do szkoły
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE