Policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy noszą maseczki lub przyłbice

Policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy noszą maseczki lub przyłbice Fot. KPP Radomsko

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku przystąpili do kontroli sklepów i autobusów komunikacji miejskiej. Sprawdzają, czy radomszczanie stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust.

Podczas kontroli policjanci sprawdzają, czy w sklepach umieszczone są informacje o obowiązku zakrywaniu nosa i ust oraz czy w obiekcie znajduje się płyn do dezynfekcji rąk. Zwracają również uwagę czy klienci i obsługa noszą maseczki lub przyłbice ochronne. Z kolei podczas kontroli w autobusach zwracają uwagę na przestrzeganie dystansu społecznego.

Tylko w czwartek, 6 sierpnia 2020 r. funkcjonariusze skontrolowali 78 sklepów w całym powiecie radomszczańskim. Okazało się, że 17 osób nie miało maseczek. W 16 przypadkach zakończyło się to pouczeniem, po którym osoby te założyły maseczki. W jednym przypadku zostanie skierowany wniosek do sądu.

Policjanci zapowiadają dalsze kontrole. Autobusy będą sprawdzać funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, natomiast sklepy patrole interwencyjne oraz dzielnicowi.

Więcej o:
radomsko policja radomsko koronawirus kontrola maseczki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE