Głównym celem listopadowych spotkań policjantów z seniorami było przekazanie w podstawowym stopniu wiedzy z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej, jak nie dać się oszukać oraz jak bezpiecznie poruszać się na drodze.
Podczas dwóch spotkań policjanci edukowali seniorów jak ustrzec się przed różnego rodzaju zagrożeniami w codziennym życiu. Mundurowi przypomnieli metody jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, policjanta”, "prokuratora".
Oprócz tego funkcjonariusze przypomnieli zgromadzonym wybrane przepisy z ruchu drogowego, szczególnie te dotyczące pieszych oraz rowerzystów. Ponadto, mundurowi przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Przekazali informacje o najczęstszych przyczynach utraty przytomności oraz występujących symptomach w przypadku omdlenia, zawału, udaru czy wylewu, które niejednokrotnie prowadzą do nagłego zatrzymania krążenia. Chętni mogli przeprowadzić resuscytację na fantomie.
Ponadto policjanci przypomnieli, że pieszy to tzw. niechroniony uczestnik ruchu drogowego ponieważ w trakcie "zderzenia" z pojazdem nic go nie chroni. Jest narażony na poważne konsekwencje już przy prędkościach pojazdu rzędu 20-30 km/h, dodatkowo skutki urazów doznanych przez osobę w starszym wieku są o wiele groźniejsze dla zdrowia i życia, niż dla osoby młodszej, dłuższy jest również czas rekonwalescencji. Policjanci przypomnieli też o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym.