Policjanci spotkali się z seniorami. Mówiono o bezpieczeństwie

Policjanci spotkali się z seniorami. Mówiono o bezpieczeństwie Fot. KPP Radomsko

Zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz profilaktyka w zakresie cyberzagrożeń i oszustw metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika banku” - to cel spotkania policjantów z seniorami. Ofiarą oszustów może stać się każdy. Uświadamianie mieszkańców i przekazywanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu to jedno z zadań policyjnej służby.

26 września 2023 roku na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich w spotkaniu z seniorami udział wzięli radomszczańscy policjanci. Celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstw oraz podniesienie ich świadomości w zakresie własnego bezpieczeństwa.

O przestępczych zachowaniach oszustów, którzy działają między innymi metodą „na policjanta, na członka rodziny, na pracownika banku” opowiadali oficer prasowy młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek oraz dzielnicowa sierżant sztabowa Aleksandra Maj.

Policjanci podając konkretne przykłady oszustw zaistniałych na terenie powiatu radomszczańskiego przestrzegali uczestników przed ryzykownymi zachowaniami. Była między innymi mowa jak zareagować w przypadku otrzymania telefonu od obcej osoby, która informuje o rzekomym wypadku wnuka, akcji policji, czy ataku hakerów, wypytując jednocześnie o posiadane oszczędności. Przestrzegali, że oszuści, którzy działają pod różnymi legendami bezwzględnie wykorzystują wrażliwość i ufność osób starszych, chcąc wyłudzić od nich pieniądze. Mundurowi apelowali o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania, o zachowanie czujności oraz informowanie policji o podejrzanych sytuacjach i osobach, które pojawiają się w ich otoczeniu. W dalszej części, przy wspólnym stole, była również dyskusja o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Rozmawiano o zachowaniach pieszych i rowerzystów, które są gwarantem bezpieczeństwa na drodze. Była również mowa jak ważne jest zachowanie ostrożność w ruchu drogowym oraz noszenie odblasków. Jak powinien zachowywać się pieszy, rowerzysta czy kierujący pojazdem to temat, który wywołuje wiele dyskusji, tak było i tym razem. Nie zabrakło też rozmów o tym, jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

Więcej o:
powiat radomszczański kobiele wielkie spotkanie policja policja radomsko bezpieczeństwo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE