Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o zagrożeniach

Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o zagrożeniach Fot. KPP Radomsko

Powoli zbliża się do nas wiosna, a słońce zachęca do wyjścia z domu. Zarówno maluchy jak i starsze dzieci rozpoczną zabawy na świeżym powietrzu. Warto zadbać o zasób ich wiedzy na temat różnych zagrożeń, jakie mogą napotkać w miejscu zamieszkania, na drodze czy placu zabaw.

15 i 16 marca 2023 r. policyjny profilaktyk odwiedził dwa radomszczańskie przedszkola: na ul. Miłej i Stara Droga. Wszystkie maluchy z zaciekawieniem wysłuchały bardzo ważnych zasad, które mają wpływ na ich bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu.

- Po pierwsze dowiedziały się, jak należy prawidłowo poruszać się po drodze jako piesi. W tej ważnej kwestii obiecały przypominać rodzicom i opiekunom o przechodzeniu tylko w miejscach dozwolonych i korzystaniu z odblasków, bo to ratuje zdrowie i życie – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Równie ważnym tematem był sposób zachowania w sytuacji napotkania obcego zwierzęcia.

- Maskotka psa, która od dawna uczestniczy z policyjnym profilaktykiem w spotkaniach z najmłodszymi, pomogła i tym razem w zobrazowaniu ataku obcego psa. Dzięki takim „żywym lekcjom” maluchy najlepiej zapamiętują ważne zasady – podkreśla Agnieszka Kropisz.

Podczas wszystkich spotkań z dziećmi policjanci przypominają o bezpieczeństwie na placu zabaw czy w drodze do szkoły oraz powrotnej. Mundurowi uczulają szczególnie tych najmłodszych o zachowaniu ostrożności w sytuacji, gdy spotkają nieznajomą osobę, a ta wyraźnie chce nawiązać z nimi kontakt.

- Przede wszystkim to rodzice powinni pamiętać, aby ich pociecha nie bawiła się sama w odosobnionym miejscu. Dzieci natomiast muszą wiedzieć, że nie wolno im: rozmawiać z nieznajomymi, częstować się smakołykami i wsiadać do obcego samochodu. Gdy dziecko poczuje zagrożenie, powinno uciekać i wołać o pomoc. Dorośli mając wiedzę o takiej sytuacji, niezwłocznie powinni zaalarmować na numer 112 – zauważa policjantka.

Więcej o:
radomsko policja radomsko przedszkola spotkania przedszkola profilaktyka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE