Policjanci prowadzą działania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Na co zwracają uwagę?

Fot. Wojciech Bojdo

W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). Do akcji przyłączyli się radomszczańscy funkcjonariusze.

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z „wizją zero” –zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

- Policyjne statystyki wskazują, że niestety ofiar śmiertelnych jest bardzo dużo. Jest to najwyższa cena, jaką uczestnicy ruchu drogowego płacą za nieodpowiedzialne zachowania. Celem policji podczas prowadzonych w ramach akcji działań profilaktycznych jest podnoszenie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego i uświadomienie, jaki wpływ na bezpieczeństwo mają ich nieodpowiedzialne zachowania – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Jedynym gwarantem bezpieczeństwa na drodze i bezpiecznego powrotu do domu jest zachowanie szczególnej ostrożności i świadomości, że inne osoby na drodze również mają prawo bytu – dodaje Agnieszka Kropisz.

Podczas prowadzonych w ramach kampanii działań policjanci zwracają szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, stan trzeźwości kierowców, korzystanie podczas jazdy z urządzeń elektronicznych oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa.

W środę, 21 września 2022 r. funkcjonariusze prowadzili działania m.in. przy ul. Narutowicza w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko policja radomsko profilaktyka akcja kampania kontrole drogowe europejski tydzień mobilności
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE