Policjanci pożegnali swojego zmarłego kolegę asp. sztab. Marka Purzyńskiego

Policjanci pożegnali swojego zmarłego kolegę asp. sztab. Marka Purzyńskiego Fot. KPP Radomsko

W środę, 8 lutego 2023 r. w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Dobryszycach odbyła się uroczystość pogrzebowa asp. sztab. Marka Purzyńskiego, który po ciężkiej walce z chorobą odszedł na wieczną służbę.

Zmarłego policjanta pożegnała również delegacja radomszczańskich policjantów na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Radomsku – podinsp. Jarosławem Knapikiem.

Policjanci z Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pełnili wartę przy trumnie z ciałem zmarłego i asystowali przy odprowadzeniu zmarłęgo z kościoła na miejsce wiecznego spoczynku.

Asp. sztab. Marek Purzyński całe swoje życie zawodowe poświęcił Policji. W jej szeregi wstąpił w 1999 roku. Przez blisko 19 lat był dzielnicowym w Radomsku.

- W czasie służby dał się poznać jako profesjonalista, który chętnie dzielił się swoją wiedzą, młodszym służbą udzielał cennych wskazówek. Był wspaniałym kolegą i dobrym człowiekiem, zawsze otwartym na potrzeby innych. Nigdy nie odmówił pomocy, zawsze gotowy poświęcić każdemu swój czas. Policjanci i pracownicy zapamiętają go jako życzliwego, uczynnego człowieka, a zarazem sumiennego i odpowiedzialnego funkcjonariusza – podkreślają funkcjonariusze.

Więcej o:
policja dobryszyce pogrzeb policjant marek purzyński
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE