Policjanci podsumowali akcję "Bezpieczne święta 2013"

Przez trzy dni (24-26 grudnia) na terenie Radomska i naszego powiatu trwała policyjna akcja "Bezpieczne święta 2013". W tym czasie doszło do 2 wypadków i 8 kolizji. Jedna osoba zginęła.

Przez trzy dni (24-26 grudnia) na terenie Radomska i naszego powiatu trwała policyjna akcja "Bezpieczne święta 2013". W tym czasie doszło do 2 wypadków i 8 kolizji.  Jedna osoba zginęła w wypadku w Woli Przedborskiej.

Do najpoważniejszego w skutkach wypdaku doszło 26 grudnia ok. godz. 23.00 w Woli Przedborskiej.
Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 25 –letni kierujący passatem jadąc w kierunku Przedborza najechał na tył jadącego rowerem 67 – letniego mieszkańca gminy Masłowice.

- Kierujący passatem  odjechał z miejsca zdarzenia, tym samym nie udzielił pomocy rowerzyście. Mimo że inni kierowcy zatrzymali się i natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe oraz inne służby, 67 -latka nie udało się uratować - mówi mł. asp. Aneta Komorowska z KPP Radomsko.

Zgodnie z decyzją prokuratora ciało denata zostało zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium. Godzinę póżniej kierowca  volkswagena wrócił na miejsce wypadku i potwierdził wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy. - Policjanci zbadali stan trzeźwości 25 – latka, który miał w organizmie 0,23 promila alkoholu. Ponadto, została od niego pobrana krew do badań, aby stwierdzić czy w chwili zdarzenia znajdował się również pod wpływem alkoholu - wyjaśnia mł. asp. Aneta Komorowska.

25 – latek trafił do policyjnego aresztu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


Ponadto, policjanci w czasie świąt ujawnili 5 nietrzeźwych kierowców.

 

Więcej o:
boże narodzenie 2013 policja wypadki 112 kpp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE