Policjanci patrolują punkty szczepień w Radomsku. Zero tolerancji dla osób blokujących lub atakujących takie punkty

Policjanci patrolują punkty szczepień w Radomsku. Zero tolerancji dla osób blokujących lub atakujących takie punkty Fot. W. Bojdo

- Zero tolerancji dla osób blokujących lub atakujących punkty szczepień – powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka i zapowiedział bardzo zdecydowaną reakcję policjantów w takich sytuacjach, jak ta, do której doszło w Grodzisku Mazowieckim.

Przypomnijmy. W niedzielę (25 lipca) po południu w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło do awantury pomiędzy grupą osób, która chciała wejść do placówki, a jej pracownikami. Musiała interweniować policja. Po tym incydencie szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że wszelkie incydenty związane z atakami i jakimikolwiek próbami agresji oraz blokowaniem punktów szczepień, będą spotykały się z bardzo ostrą reakcją policji.

- Zgodnie z poleceniami Komendanta Głównego Policji, radomszczańscy funkcjonariusze dotarli do wszystkich punktów szczepień działających na terenie Radomska i powiatu. Poinformowali osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie takich punktów, aby w razie naruszenia ładu i porządku publicznego czy ujawnienia nieprawidłowości w działaniu takiego punktu niezwłocznie o powyższym poinformowali policję – mówi kom. Aneta Wlazłowska, rzecznik KPP w Radomsku.  

Do tej pory policjanci z Radomska, nie odnotowali żadnych incydentów w punktach szczepień.

Więcej o:
szczepienia radomsko punkty szczepień bursa szkolna bursa szkolna radomsko powszechny punkt szczepień bursa szkolna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE