Policjanci jechali do wypadku. W ich radiowóz uderzył samochód

Policjanci jechali do wypadku. W ich radiowóz uderzył samochód Fot. KPP Radomsko

W piątek, 19 marca 2021 r. ok. godz. 11.00 w miejscowości Kolonia Borowiecko doszło do potrącenia rowerzysty. W policyjny patrol, który jechał na miejsce zdarzenia uderzył samochód.

67-letni rowerzysta - mieszkaniec Kletni, w którego uderzył samochód ciężarowy został przewieziony w ciężkim stanie do szpitala.

- Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że 68-letni kierujący ciężarówką - mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, jadąc w kierunku Radomska podczas wyprzedzania potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Rowerzysta doznał rozległych obrażeń ciała zagrażających jego życiu – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego, bez znaczenia czy to kierowca, rowerzysta, czy pieszy, powinien pamiętać o rozwadze. Lekkomyślne zachowanie, pośpiech, czy brak uwagi mogą doprowadzić do poważnego wypadku. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze - dodaje Aneta Wlazłowska.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Policyjny patrol, który został wysłany do wypadku, nie dotarł na miejsce. Na skrzyżowaniu ul. Narutowicza, Mickiewicza i Kościuszki w Radomsku w bok jadącego na sygnale radiowozu uderzył rover. Do Kolonii Borowiecko został wysłany inny patrol.

Więcej o:
policja radomsko wypadek kolonia borowiecko rowerzysta potrącenie radiowóz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE