Policjanci apelują: pamiętajcie o nowej organizacji ruchu na ul. Krasickiego w Radomsku. W przeciwnym razie...

Policjanci apelują: pamiętajcie o nowej organizacji ruchu na ul. Krasickiego w Radomsku. W przeciwnym razie... Fot. arch. redakcji

Od 23 stycznia 2023 roku trwa przebudowa ul. Krasickiego w Radomsku. Dla zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom budowy został wprowadzony ruch jednokierunkowy. Nie wszyscy kierowcy zwracają na to uwagę i łamią przepisy, dlatego regularne patrole drogówki w tym rejonie mają przypominać o istniejących utrudnieniach i poruszaniu się zgodnie z przepisami. Mundurowi wypisali już kilkadziesiąt mandatów karnych.

Trwająca od kilku dni przebudowa ul. Krasickiego w Radomsku wymusiła wprowadzenie zmiany organizacji ruchu. Droga ta przez kilka miesięcy będzie jednokierunkową. Wynika to z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom budowy.

- Kierowcy niestety muszą uzbroić się w cierpliwość i wybrać drogę objazdową. W przeciwnym razie spotkają się z policjantami w białych czapkach. Od czasu wprowadzonych zmian mundurowi ujawnili 62 przypadki naruszenia przepisów ruchu drogowego w tym rejonie, które finalnie zakończyły się mandatem lub sporządzeniem dokumentacji do sądu. Nie tylko konsekwencje karne powinny upominać kierowców, ale też wspólna troska o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci apelują również do kierowców, którzy jeżdżą metodą „na pamięć” i z przyzwyczajenia nie zwracają uwagi na znaki drogowe.

- Każdy uczestnik na drodze musi wykazać się czujnością szczególnie tam, gdzie wymuszają to warunki ruchu lub przepisy. Na ul. Krasickiego jest to przebudowa drogi i znak B-2, który oznacza zakaz wjazdu pojazdów na drogę lub jezdnię od strony jego umieszczenia – podkreśla Agnieszka Kropisz.

Świadome ignorowanie lub nieuwaga może skutkować mandatem nawet do 5 tys. złotych i przypisaniem kierowcy 8 punktów karnych.

Więcej o:
radomsko ulica krasickiego radomsko zmiana organizacji ruchu policja apel
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE