Policja: przy okazji świąt pamiętajmy o bezpieczeństwie

Policja: przy okazji świąt pamiętajmy o bezpieczeństwie

Okres przedświąteczny to czas zakupów, wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamieszania. Dla policjantów to czas wzmożonej pracy. Zauważalnie zwiększył się ruch w centrach handlowych. Policjanci z Radomska właśnie w tych miejscach przypominali kupującym o tym, by w gorączce przygotowań nie zapominali o swoim bezpieczeństwie.

W radomszczańskich centrach handlowych dzielnicowi rozmawiali ze społeczeństwem o pojawiających się w takich miejscach zagrożeniach. Wskazywali jak uniknąć kłopotów i niepotrzebnego stresu.

Policja przypomina, aby w pośpiechu kierowcy nie zapomnieli zamknąć samochodu. Co równie ważne, nie zostawiajmy cennych przedmiotów w pojazdach. Kobiety powinny zwracać uwagę na swoje torebki. Z obserwacji policjantów wynika, że panie robiąc zakupy często tracą czujność i pozostawiają je otwarte. Złodziej wykorzysta taką okazję bezwzględnie. Panowie, natomiast noszą w kieszeniach dokumenty, telefony czy kluczyki od aut. To także idealna sytuacja dla złodzieja.

Policjanci apelują: Jeżeli nie ma takiej konieczności to nie zabierajmy na zakupy ważnych dokumentów czy cennych przedmiotów osobistych! Zdarza się, że zostawiamy je bez opieki np. w przymierzalni, wózku sklepowym, wózku dziecięcym. Złodziej nas obserwuje, ocenia nasze zachowanie i dopiero wtedy wybiera swoją ofiarę. Zachowajmy rozwagę i ostrożność!

Więcej o:
policja policja radomsko centrum radomsko boże narodzenie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE