Policja apeluje: Jesienią warto zadbać o właściwe zabezpieczenie działek

Policja apeluje: Jesienią warto zadbać o właściwe zabezpieczenie działek Fot. Klaudia Gajda

Jesień to czas kiedy rzadziej przebywamy na działkach i ogrodach. Jest to też pora wielkich porządków i zabezpieczenia sprzętu przed zbliżającą się zimą. Pamiętajmy jednak o właściwym zabezpieczaniu altanek przed nieproszonymi gośćmi, to właśnie w tym czasie mogą pojawić się też tam złodzieje czy wandale.

Jeśli na ,,działce” pozostawiamy sprzęt gospodarczy, elektryczny pomyślmy o dobrym zabezpieczeniu altany (wzmocnione drzwi, zamki, okratowane okna). Nie zostawiajmy na tak zwanym ,,wierzchu” wartościowych rzeczy (pieniędzy, dokumentów, telefonów, kluczy do mieszkania), kiedy zajmiemy się pracami ogrodniczymi czy porządkami złodziej może wykorzystać nawet wtedy naszą nieuwagę. Jeżeli łupem padną nasze dokumenty gdzie widnieje nasz adres zamieszkania a do tego klucze od mieszkania amator cudzego mienia może się szybko do niego dostać.

- Szczególną uwagę należy zwrócić na obce osoby przebywające na ogródkach działkowych, kiedy ich zachowanie wzbudza nasze wątpliwości natychmiast zadzwońmy na policję. Możemy też swoimi odczuciami podzielić się z dzielnicowym czyli policjantem pierwszego kontaktu - tłumaczą policjanci.

Dbajmy wzajemnie o swoje bezpieczeństwo.

Więcej o:
Działki Radomsko jesień Działki Policja Działki ROD działki Policja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE