Pokazy cyrkowe z udziałem zwierząt wciąż w Radomsku. Tak zdecydowali radni

Fot. nadesłane

Po tym, jak przed kilkoma dniami Internet obiegły zdjęcia wychudzonej wielbłądzicy, przebywającej w jednym z cyrków, którego spektakl odbył się w Radomsku, powrócił temat wprowadzenia zakazu organizacji w Radomsku przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt. Projekt uchwały w tej sprawie opozycyjni radni chcieli wprowadzić pod obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej.

Radni wnioskowali, by punkt dotyczący wprowadzenia w Radomsku zakazu organizacji pokazów cyrkowych z udziałem zwierząt został wprowadzony pod obrady nadzwyczajnej sesji (1 lipca). Chodzi o organizację tego typu przedstawień na terenach zarządzanych przez Miasto. Pomysł ten nie zyskał jednak przychylności radnych koalicyjnych.

- Nie jest to na tyle pilny punkt, żebyśmy dyskutowali na jego temat podczas sesji nadzwyczajnej – argumentował Tadeusz Kubak, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku.

Przeciwko wprowadzeniu punktu zagłosowało 11 radnych, 9 było „za”.

- Jest w Radzie Miasta kilkoro radnych, którzy dekalog i swoją wiarę manifestują bardzo mocno. Wśród świętych, który dbał o zwierzęta jest święty Franciszek. Myślałam, że patrząc na jego życie ci radni, noszący krzyż na piersi zagłosują za wprowadzeniem uchwały – powiedziała radna Wioletta Pal, autorka projektu uchwały.

Koalicyjni radni podkreślają, że do tematu wprowadzenia zakazu organizacji pokazów cyrkowych z udziałem zwierząt będzie można powrócić po wakacjach, na sesji zwołanej w zwykłym trybie.

Więcej o:
radomsko rada miasta radomsko sesja nadzwyczajna uchwałą cyrk bez zwierząt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE