„Pokaż Język” w Siódemce w Radomsku

„Pokaż Język” w Siódemce w Radomsku Fot. mat. organizatora

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku zakończył się etap rekrutacji uczniów klas siódmych i ósmych do projektu pt. „Pokaż język” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, który szkoła realizuje od 1 września 2021 r.

Przedsięwzięcie ma na celu pogłębienie znajomości języka angielskiego uczniów przy zastosowaniu twórczych metod nauczania, opartych na technologii cyfrowej i pracy w zespole międzynarodowym.

PSP7 uzyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 120 628 zł z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (Zespół Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój).

W ramach projektu 20 uczniów (9 chłopców i 11 dziewczynek) z klas siódmych i ósmych oraz 4 nauczycieli wyjedzie w listopadzie do Slatiny w Rumunii, gdzie realizować będzie działania projektowe wspólnie z uczniami ze Scoala Gimnaziala „Eugena Ionescu”.

- W najbliższym czasie 2 nauczycieli wyjedzie na wizytę przygotowawczą do miasta partnera projektowego, natomiast uczniowie Siódemki w październiku wezmą udział w warsztatach przygotowawczych, m.in. z języka anielskiego, informatyki, fotograficznych czy filmowania smart fonem – mówi Radosław Bartnik, dyrektor PSP nr 7 w Radomsku.

Projekt został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Radomska.

Więcej o:
radomsko psp 7 radomsko projekt pokaż język
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE