Pogodowy alert. Wiatr w porywach do 115 km/h

Pogodowy alert. Wiatr w porywach do 115 km/h

W sobotę 29 stycznia nadciągnie wichura. Synoptycy IMGW dla powiatu radomszczańskiego wydali ostrzeżenie drugiego stopnia. Miejscami możliwe burze.

Silny wiatr prognozowany jest od godz. 18.00. Uspokoi się w niedzielę (30 stycznia) w godzinach popołudniowych.

Prędkość wiatru w graniach 40-50 km/h. W porywach do 100 km/h, w drugiej części nocy i nad ranem lokalnie osiągającego w porywach do 115 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

RCB wysłało też do mieszkańców alert SMS.

Alert RCB dla całego kraju! „Uwaga! Dzisiaj (29.01) i jutro (30.01) bardzo silny wiatr. Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy”

Ostrzeżenie 2. stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Więcej o:
wiatr wichura wichura radomsko alert alert radomsko alert rcb
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE