Pogodowy alert. Silny wiatr. W porywach do 100 km/h

Pogodowy alert. Silny wiatr. W porywach do 100 km/h

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym wiatrem. Alert obowiązuje od godz. 21.00 w dniu 9 lutego, do godz. 21.00 w dniu 10 lutego.

Synoptycy przewidują się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 95 km/h, lokalnie do 100 km/h, w nocy z południa i południowego zachodu, w dzień z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejszy wiatr rano oraz ponownie po południu.

Tak silne porywy wiatru mogą powodować łamanie gałęzi drzew, uszkodzenia sieci energetycznej i utrudnienia komunikacyjne.

Wydano też alert drugiego stopnia:

Alert drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Więcej o:
silny wiatr pogodowy alert wiatr w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE