Pogodowy alert drugiego stopnia dla Radomska i powiatu radomszczańskiego

Pogodowy alert drugiego stopnia dla Radomska i powiatu radomszczańskiego

Środa 22 maja w Radomsku i powiecie radomszczańskim przyniesie wysoką temperaturę, ale także możliwość wystąpienia burz i gradu. IMGW wydał pomarańczowy alert drugiego stopnia!

Według synoptyków prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie 55 mm oraz porywy wiatru do około 80 km/h. Miejscami grad. Temperatura sięgnie do 28 stopni, ale podczas burz może znacznie się obniżyć.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało taże alert sms o treści:
"Uwaga! Dziś i w nocy (22/23.05) lokalnie możliwe burze oraz intensywne opady deszczu i gradu. Jeśli możesz, zostań w domu. Unikaj otwartych przestrzeni"

Alert obowiązuje od godz. 12.00 dnia 22 maja do godz. 2.00 dnia 23 maja.

Czym jest alert drugiego stopnia?
Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Więcej o:
burza ulewa burza radomsko alert alert burza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE