Pogodowy alert 2. stopnia dla Radomska i powiatu: silny wiatr

Pogodowy alert 2. stopnia dla Radomska i powiatu: silny wiatr

Uwaga! Synoptycy wydali alert 2. stopnia mówiący o wystąpieniu silnego wiatru w Radomsku i powiecie radomszczańskim. Obowiązuje od godz. 17.00 w niedzielę 23 lutego do godz. 6.00 w poniedziałek 24 lutego.

Synoptycy przewidują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach od 95 km/h do 110 km/h z zachodu.

Wydany alert 2. stopnia:

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa do mieszkańców regionu wysłało SMS:

Uwaga! Dziś po południu i w nocy bardzo silny wiatr. Zabezpiecz rzeczy, które porwane wiatrem mogą stanowić zagrożenie. Unikaj otwartych przestrzeni.

Więcej o:
silny wiatr pogodowy alert wiatr w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE