Pogoda na Sylwestra i Nowy Rok

Pogoda na Sylwestra i Nowy Rok Fot. pixabay.com

Jaką pogodą pożegna nas stary a powita nowy rok?

31 grudnia, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza początkowo na południu, a po południu na Pomorzu i zachodzie. Przelotne opady deszczu, miejscami, zwłaszcza na wschodzie, także deszczu ze śniegiem, a w obszarach podgórskich i górach śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C, 4°C na wschodzie do 7°C miejscami na wybrzeżu i południowym zachodzie, w rejonach podgórskich od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, na morzem okresami silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. We wschodniej połowie wybrzeża porywy wiatru do 80 km/h. Na krańcach północnych do 75 km/h. W głębi lądu miejscami do 70 km/h. Wysoko górach wiatr w porywach do 100 km/h. powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Noc 31.12.2019/01.01.2020 od 19.30 do 07.30 (wtorek/środa)

W nocy na zachodzie i w centrum kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże oraz słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w obszarach podgórskich śniegu, stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od -5°C w rejonach podgórskich i od -2°C do 0°C na przeważającym obszarze kraju do 4°C na wybrzeżu wschodnim. Wiatr przeważnie umiarkowany, stopniowo od zachodu słabnący, na wschodzie i wybrzeżu porywisty, północno-zachodni i zachodni. Na wschodnim wybrzeżu wiatr w porywach do 60 km/h, na północnym wschodzie i wschodzie do 55 km/h, wysoko w Karpatach do 90 km/h i tam zamiecie i zawieje śnieżne.

Dzień 01.01.2020 od 07.30 do 19.30 (środa)

W dzień, zachmurzenie umiarkowane i duże, na północnym wschodzie i wschodzie słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, na krańcach południowo-wschodnich i wschodnich także śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C na wschodzie i południu do 3°C, 4°C na zachodzie i 5°C na wybrzeżu, tylko w rejonach podgórskich Karpat około -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 60 km/h.

Noc 01/02.01.2020 od 19:30 do 07:30 (środa/czwartek)

W nocy, zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, zwłaszcza na zachodzie i południu. Na wschodzie miejscami zanikające opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -8°C, -5°C w obszarach podgórskich do -3°C, 0°C na przeważającym obszarze i 0°C, 3°C na krańcach północnych. Wiatr na zachodzie i południu słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

info: IMGW PIB

#IMGW sytuacja o godz. 13:00 - przygotowania do #sylwestra2019 ubiegają w stosunkowo ciepłej atmosferze - w szczególności na wybrzeżu - #temperatura do 8°C. Uważajmy na #ostrzeżenia #meteo i #hydro na #Pomorzu - silny #wiatr może spowodować wzrosty poziomu wody wzdłuż Wybrzeża RP pic.twitter.com/4jwF5HO5Ms

— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) December 31, 2019
Więcej o:
pogoda pogoda radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE