Podwyżka czynszu od 1 sierpnia

Za kilka miesięcy wejdzie w życie nowa stawka za czynsz w miejskich zasobach mieszkaniowych.

Za kilka miesięcy wejdzie w życie nowa stawka za czynsz w miejskich zasobach mieszkaniowych.


Podwyżka wyniesie 50 groszy od metra kwadratowego. Obecna stawka to 1,82 zł, a więc od 1 sierpnia kwota ta powiększy się do 2,32 zł.

Warto podkreślić, że podwyżka jest wykonaniem zalecenia Najwyższej Izby Kontroli. Wcześniej wzrost stawki był także informowany.

Porównując te stawki z innymi miejscowościami w okolicy, okazuje się, że i tak w Radomsku nie jest drogo. Oczywiście określenie "drogo" to subiektywna opinia, ale faktem jest, że w Opocznie ta kwota wynosi 3,30 zł, w Bełchatowie 3,90 zł, a w Zduńskiej Woli nawet całe 4 zł.

- Przy dotychczas obowiązujących czynszach dokładaliśmy do utrzymania mieszkań z dochodów z innej działalności, m.in. z lokali użytkowych i miejskiej targowicy. Urealnienie stawek czynszów zaleciła nam NIK już dwa lata temu sugerując dojście nawet do stawek na poziomie 3% wartości odtworzeniowej powierzchni użytkowej mieszkań - mówi prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Arkadiusz Gaik.

Prezes Gaik podkreśla, że dzięki temu rozwiązaniu prowadzona przez niego spółka może remontować budynki, pozyskując dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wiele budynków już udało się zmodernizować, wiele jeszcze na remont czeka. TBS jest dzierżawcą zasobów lokalowych miasta, inaczej mówiąc zarządza nimi w imieniu władz miejskich.

Nie zmieni się natomiast stawka czynszu dla lokali socjalnych, która wynosi 59 groszy.

Więcej o:
czynsz podwyżka tbs arkadiusz gaik
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE