Podsumowano konkurs poetycki w MBP

W dniu 12 grudnia,w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Cena miłości Ojczyzny” .

W dniu 12 grudnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Cena miłości Ojczyzny”.
Fot. MBP Radomsko
Jury w składzie: Maria Jeziorska- przewodnicząca, Małgorzata Barwińska, Jolanta Dąbrowska, Andrzej Kucharski, o. Krystian Żmuda- członkowie przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda dla p. Małgorzaty Borzeszkowskiej z Lęborka,za  wiersz pt. „Jerzego modlitwa za Anioła Stróża
II nagroda dla p. Lechosława Stępnia  z Łodzi, za zestaw wierszy
III nagroda  dla p. Zbigniewa Witosławskiego z Gorzowa Wielkopolskiego
, za wiersz pt.: „1984 październik”.

Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Bożena Jolanta Bąk z Poznania, za zestaw wierszy, ks. Wacław Buryła z Krośnic, za zestaw wierszy, Agnieszka Mitura-Bagińska z Puszczewa, za zestaw wierszy, Anna Piliszewska z Wieliczki, za zestaw wierszy, Agnieszka Szpala z Krakowa, za zestaw  wierszy.

Z okazji VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. ks. Jerzego Popiełuszki Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku wydała pokonkursowy tomik wierszy.

Podsumowaniu konkursu towarzyszył koncert Jakuba Pawlaka – „Sezon”.

Organizatorami konkursu byli: Miasto Radomsko i Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku.

Więcej o:
mbp konkurs poetycki miejska biblioteka publiczna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE