Podsumowanie roku pracy TBS-u

We wtorek 19 czerwca odbyło się Zgromadzenie Wspólników Towarzystwa Budownictwa Społecznego, na którym podsumowano rok pracy tejże spółki.

We wtorek 19 czerwca odbyło się Zgromadzenie Wspólników Towarzystwa Budownictwa Społecznego, na którym podsumowano rok pracy tejże spółki.


Jak oceniono, w 2011 roku firma działała bardzo sprawnie, podobnie jak w roku 2010 - efektem pracy są dobre wyniki finansowe. Zysk netto spółki wynosi 100,312,28 złotych, a w 2012 rok TBS wszedł nie posiadając żadnych zobowiązań finansowych.

 

Ubiegły rok był bogaty w różnorodne inwestycje, jak na przykład budowa i oddanie do użytku bloku mieszkalnego przy ulicy Sadowej 7c, czy też udostępnienie lokatorom budynku mieszkalnego z mieszkaniami socjalnymi przy ulicy Bugaj 4. TBS wykonał też termomodernizację kilku bloków: przy ulicy Kościuszki 8, Miłej 6, Prymasa Wyszyńskiego 7 i Kościuszki 12.

 

Plany spółki na najbliższy czas obejmują ubieganie się o kredyt na budowę piątego bloku na osiedlu przy ulicy Sadowej 7d, gdzie mieszkania będą najprawdopodobniej przeznaczone do wykupienia na własność. Koszt inwestycji to około 4 mln 600 tys. złotych. Na mieście można zobaczyć już porozwieszane banery reklamowe spółki, mające na celu zachęcenie potencjalnych nabywców mieszkań do składania wniosków.

 

Warto dodać, że w 2012 roku TBS, jako inwestor zastępczy dla Urzędu Miasta, rozpocznie przebudowę i rozbudowę budynków socjalnych przy ulicy Miłej 7 - dzięki temu powstanie aż 17 mieszkań socjalnych.

Więcej o:
tbs inwestycje podsumowanie roku 2011 towarzystwo budownictwa społecznego mieszkania socjalne
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE