Podróż do USA — jakich dokumentów potrzebujesz?

Podróż do USA — jakich dokumentów potrzebujesz?

Stany Zjednoczone to dla wielu osób marzenie, które bardzo mocno chcą spełnić. W obecnych czasach podróżowanie do wielkiego kraju za oceanem jest ułatwione. Przy czym, należy mieć przy sobie odpowiednie dokumenty, aby móc do tego amerykańskiego kraju się udać. Jakie dokumenty należy mieć przy sobie? O czym należy pamiętać podczas pobytu za oceanem?

Dokumenty na podróż

O ile kupienie online biletu na samolot nie sprawi nam trudności, o tyle trzeba pamiętać, że konieczne jest posiadanie odpowiednich dokumentów. Pierwszy to paszport, a drugi to wiza lub też ESTA. Coraz więcej turystów zaczyna interesować się owym ESTA, dzięki czemu podróżowanie do USA jest zdecydowanie łatwiejsze. Czym dokładnie są te cztery litery? ESTA to tak naprawdę Electronic System do Travel Authorization.

Odkąd Polska przystąpiła do programu rządowego Visa Waiver, wszystkie osoby będące posiadaczami polskiego paszportu, będą mogły podróżować do USA w celach turystycznych i biznesowych po rejestracji swojej osoby w systemie ESTA. Nie będzie konieczne staranie się o dodatkową wizę, jak do było do pewnego czasu.

Osoby udające się do Stanów Zjednoczonych bez ważnej wizy turystycznej, zarejestrowane w owym systemie muszą przy sobie także mieć bilet powrotny do Polski. Wniosek o rejestracje w ESTA składa się online.

Podróż do Stanów Zjednoczonych

Wydawać by się mogło, że ESTA ułatwia podróże i tak faktycznie jest. Jeżeli ktoś posiada ważny paszport przez minimum pół roku od momentu rozpoczęcia podróży, może złożyć odpowiedni wniosek online.

Wystarczy wypełnić odpowiednie rubryki, gdzie będzie podawało się takie dane, jak nazwisko, imię oraz płeć, datę i miejsce urodzenia, numer paszportu oraz datę ważności, kartę kredytową działającą w systemie Visa, MasterCard, American Express, Discover, informacje, dane, pseudonim, pod jakimi występujemy w mediach społecznościowych itd.

Trochę tego jest, ale jeżeli chce się podróżować do USA, warto poświęcić chwilę czasu na dokonanie odpowiednich formalności. Po dokonaniu rejestracji, na podany adres e-mail przyjdzie potwierdzenie, które należy wydrukować i mieć przy sobie podczas wsiadania na pokład samolotu.

Przygotowanie do podróży

O czym należy jeszcze pamiętać podczas podróży do Stanów Zjednoczonych? Przed wylotem warto postarać się o dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, dzięki czemu w razie jakichkolwiek sytuacji, za leczenie itd., nie będziemy musieli płacić z własnej kieszeni. Polisy podróżne cieszą się coraz większą popularnością, zapewniając maksimum bezpieczeństwa.

Nawet jeżeli wyjazd jest z biurem podróży, warto samodzielnie postarać się o takie ubezpieczenie dla siebie i dla swoich najbliższych, dzięki czemu będziemy mogli zagwarantować sobie zwrot kosztów leczenia, ewentualny transport medyczny, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Ubezpieczenie podróżne może obejmować również NNW oraz Assistance, dzięki czemu podczas podróży poczujemy się zdecydowanie pewniej. Ubezpieczenia na podróż można wykupić w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE