Podrobiona odzież i galanteria zatrzymana przez KAS w Radomsku

Podrobiona odzież i galanteria zatrzymana przez KAS w Radomsku Fot. KAS

Łącznie 1146 sztuk i par podrobionej odzieży, galanterii i obuwia zajęli funkcjonariusze łódzkiej KAS na dwóch stoiskach handlowych w Radomsku.

W niedzielę 6 grudnia, funkcjonariusze celno-skarbowi patrolowali radomszczańskie targowisko, chroniąc potencjalnych klientów przed kupnem nielegalnych towarów. W trakcie działań zlikwidowali dwa stoiska, na których sprzedawcy oferowali wyroby odzieżowe i obuwie z podrobionymi znakami towarowymi wiodących w świecie marek modowych. Na to, że towar jest nielegalny wskazywała jego jakość i sprzedaż w prowizorycznych warunkach, w tym niedbała ekspozycja.

- Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdził specjalista z zakresu znaków towarowych, który  wstępnie oszacował straty właścicieli marek na kwotę ponad 180 tys. zł. Łącznie zarekwirowano  1146 sztuk towarów (kurtki, swetry, odzież sportowa, obuwie, galanterię). Na nielegalnym handlu przyłapano dwóch mężczyzn, 69-letniego mieszkańca Radomska i 40-letniego obywatela Bułgarii, zamieszkałego w Wieluniu – mówi Agnieszka Pawlak rzecznik prasowy, Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Za sprzedaż wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi grozi im wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara więzienia do 2 lat. Gdyby okazało się, że handel „podróbkami” to ich stałe źródło dochodów, zagrożenie karą pozbawienia wolności może wynieść do 5 lat.

- Aktualnie jedno z kluczowych zadań KAS i Służby Celno-Skarbowej to ochrona klientów przed dostępem do towarów nielegalnych i tym samym  wsparcie przedsiębiorców narażonych na straty z tytułu nieuczciwej konkurencji. Krajowa Administracja Skarbowa woj. łódzkiego zwiększyła w okresie przedświątecznym liczbę kontroli targowisk i rynków w regionie oraz zapowiada kolejne działania wymierzone w nielegalny handel - dodaje rzecznik Pawlak. 

Więcej o:
nielegalna odzież radomsko izba skarbowa radomsko targowisko radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE