Podpisano umowę na dofinansowanie remontu sali widowiskowej MDK w Radomsku

Podpisano umowę na dofinansowanie remontu sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. W uroczystym podpisaniu dokumentu uczestniczyli wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, prezydent Radomska Jarosław Ferenc, skarbnik Miasta Mariola Wypych, poseł Anna Milczanowska oraz dyrektor MDK Krzysztof Zygma.

Dofinansowanie przekazane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi to kwota ponad 2 mln złotych.

- Wiemy, że instytucje kultury powinny co pewien czas przechodzić proces remontu. Głęboko wierzę w to, że dzięki inwestycji MDK będzie uważany za jeden z ciekawszych obiektów widowiskowych w tej części województwa. Sala zyska nowe oblicze. Będzie to miejsce, w którym będą mogły być realizowane nadal i z jeszcze większym rozmachem wydarzenia kulturalne – mówi Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Czytaj też: Od marca działalność MDK Radomsko będzie częściowo zawieszona. Powód? Remont sali widowiskowej

W ramach inwestycji przewidziano m.in. wymianę foteli, oświetlenia i wentylacji, modernizację pomieszczenia (w tym lepsze dostosowanie go do potrzeb osób z niepełnosprawnościami) oraz prace instalacyjne związane z akustyką i projekcją kinową. Zakupione zostaną też urządzenia do streamingu.

- Zależy nam na tym, żeby w Miejskim Domu Kultury były bardzo dobre warunki. Dlatego złożyliśmy wniosek o dofinansowanie remontu sali widowiskowej. Jestem przekonany, że inwestycja ta pozwoli na to, by do Radomska przyjeżdżały jak najlepsze zespoły, czy teatry – zauważa Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Przebudowa sali widowiskowej pochłonie blisko 3 mln złotych. Realizowana będzie w przyszłym roku, równocześnie z drugą dużą inwestycją, czyli zagospodarowaniem piwnic MDK.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko mdk radomsko remont sali widowiskowej mdk radomsko dofinansowanie urząd marszałkowski w łodzi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE