Podpisano list intencyjny. W Radomsku ma powstać terminal PKP Cargo

Fot. Wojciech Bojdo

W Radomsku ma powstać nowoczesny terminal multimodalny. List intencyjny w sprawie jego wybudowania podpisał prezydent Radomska Jarosław Ferenc oraz pełniący obowiązki Prezesa Zarządu, Członek Zarządu ds. Finansowych PKP Cargo S.A Maciej Jankiewicz.

Terminal wybudowany przez PKP Cargo ma powstać na miejskich terenach na skraju Radomska między obwodnicą miasta i Tomaszowem. To ponad 15 hektarów gruntu. Działka ta ma bezpośredni dostęp do bocznicy kolejowej.

- W Radomsku mamy dużą strefę inwestycyjną i duże podmioty logistyczne, które korzystają z transportu kołowego. Budowa nowoczesnego terminala z pewnością przełoży się na zmniejszenie ruchu drogowego na rzecz transportu kolejowego. To pozytyw nie tylko dla firm, ale też dla mieszkańców, gdyż ruch na radomszczańskich ulicach będzie mniejszy – zauważył prezydent Jarosław Ferenc, dodając że terminal zlokalizowany będzie daleko od zabudowy mieszkaniowej, więc nie będzie uciążliwy dla mieszkańców.

Nowy terminal świadczyć będzie kompleksową obsługę logistyczną obsługując całe łańcuchy dostaw.

– Jako PKP Cargo widzimy duży potencjał rynku lokalnego, a także jego rozwój i prowadzone nowe inwestycje, które ten potencjał dodatkowo zwiększają. Dziękuję za sprawne negocjacje, że w tak krótkim czasie doszliśmy do wspólnego porozumienia – dodał prezes Maciej Jankiewicz.

Terminal może zacząć działać w 2026 lub 2027 roku, a pracę znajdzie w nim początkowo około 60 osób. Docelowe zatrudnienie może wynieść 130 osób.

Obecnie spółka PKP Cargo poszukuje źródeł finansowania inwestycji. Od nich będzie uzależniona dokładna data uruchomienia obiektu.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko list intencyjny pkp cargo terminal inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE