Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny. Można już składać wnioski

Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny. Można już składać wnioski Fot. mat. organizatora

Rozpoczął się nabór zgłoszeń w ramach II edycji programu „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”. Program jest wspólną inicjatywą Kulczyk Foundation oraz firmy Rossmann.

W Programie weźmie udział ponad 200 szkół z całej Polski. Dzięki udziałowi w Programie uczennice tych szkół będą miały zapewniony darmowy dostęp do podpasek przez cały rok szkolny 2022/2023.

Celem Programu jest przeciwdziałanie problemowi ubóstwa i wykluczenia menstruacyjnego w Polsce poprzez zwiększenie dostępu do środków higieny menstruacyjnej oraz wiedzy na temat menstruacji i dojrzewania w szkołach.

Oprócz dystrybucji środków higienicznych szerzona będzie wiedza na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej.

Nauczyciele otrzymają specjalne materiały edukacyjne, na podstawie których będą mogli przeprowadzać zajęcia z zakresu dojrzewania i menstruacji w trakcie godzin wychowawczych i innych lekcji.

Ponadto uczennice szkół uczestniczących w Programie otrzymają możliwość odbycia wolontariatu polegającego m.in. na promowaniu wiedzy na temat menstruacji wśród swoich koleżanek.

Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą przesyłać zgłoszenia do udziału w Programie za pomocą formularza zamieszczonego na stronie Kulczyk Foundation.

UWAGA! O przystąpieniu do programu decyduje kolejność zgłoszeń w danym województwie oraz typ zgłaszanej szkoły (szkoła podstawowa, szkoła ponadpodstawowa).

Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca br.

Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 31 lipca br.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie Kulczyk Foundation.

Więcej o:
podpaski w szkołach program nabór zgłoszeń
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE